FinTech review – Apple spustil vlastný sporiaci účet a ďalšie FinTech novinky

[:sk]fintech-review-04-21-tiny[:]

Prinášame vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa.👇

Apple spustil vlastný sporiaci účet

Čo sa stalo:

Zákazníci využívajúci Apple Card v USA si môžu po novom založiť sporiaci účet. Uložené peniaze sa v súčasnosti budú úročiť mierou 4,15 % p.a. Rovnako ako pri Apple Card, Apple na produkte spolupracuje s bankou Goldman Sachs. Sporiaci účet ponúka Apple úplne zadarmo bez nutnosti minimálnych mesačných vkladov alebo minimálneho zostatku.

Čo to znamená:

Podľa údajov FDIC je úroková miera na sporiacom účte vo výške 4,15 % p.a. viac ako desaťkrát vyššia ako celoštátny americký priemer.

Spoločnosť Goldman Sachs je partnerom spoločnosti Apple v oblasti kreditných kariet od ich uvedenia na trh v roku 2019. Odvtedy však technologický gigant urobil kroky na zabezpečenie toho stať sa v tejto oblasti nezávislým.

Dlho sa špekulovalo o tom, že Apple využije Goldman Sachs aj pre svoju BNPL službu. Goldman Sachs však službu iba sprostredkováva, pôžičky poskytuje priamo Apple prostredníctvom vlastnej dcérskej spoločnosti.

Ďalšie FinTech správy

Európsky parlament odhlasoval nové pravidlá pre kryptomeny. MiCA (Markets in Crypto-Assets) je vôbec prvá regulácia na svete, ktorá vyžaduje, aby firmy z kryptomenového odvetvia získali špeciálnu licenciu na poskytovanie služieb spojených s kryptomenami. Firmy tak budú musieť spĺňať pravidlá ohľadom prania špinavých peňazí a financovania terorizmu.

Societe Generale spustila vlastný stablecoin. EUR CoinVertible pobeží na Ethereu. Francúzska banka, ktorá vlastní aj českú Komerční banku, chce, aby nový stablecoin slúžil ako most medzi tradičnými kapitálovými trhmi a kryptomenovým ekosystémom.

Banky sa obracajú na FinTechy, aby zlepšili zákaznícku skúsenosť. Podľa prieskumu sa tri zo štyroch svetových bánk plánujú v najbližších osemnástich mesiacoch spojiť v priemere s tromi FinTech startupmi v snahe posilniť digitalizáciu svojich produktov a služieb.

Najnovšie články

Vaše peniaze môžu urobiť viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané