FinTech review – Kryptozmenáreň Bittrex vyhlásila v USA bankrot a ďalšie FinTech novinky

Kryptozmenáreň vyhlásila bankrot

Prinášame vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa.👇

Kryptozmenáreň Bittrex vyhlásila v USA bankrot

Čo sa stalo:

V marci spoločnosť Bittrex oznámila, že do konca apríla ukončí svoju činnosť v USA s odkazom na tamojšie nepriaznivé regulačné a ekonomické prostredie. Napriek tomu Komisia pre kontrolu cenných papierov Spojených štátov (SEC) minulý mesiac obvinila firmu z prevádzkovania neregistrovanej burzy cenných papierov.

Teraz zmenáreň Bittrex podala návrh na vyhlásenie bankrotu. Podľa údajov, ktoré burza poskytla, má viac ako 100 000 veriteľov a jej záväzky a aktíva sa odhadujú v rozmedzí 500 miliónov až 1 miliardy dolárov.

Čo to znamená:

Firma sa pripojila k ďalším krypto spoločnostiam FTX, Celsius, Voyager a BlockFi, ktoré za posledný rok vyhlásili bankrot. Spoločnosť uviedla, že stále drží kryptomeny amerických zákazníkov, ktorí si nevybrali finančné prostriedky pred 30. aprílom.

Tieto aktíva sú podľa firmy v bezpečí a má v úmysle požiadať konkurzný súd o obmedzené znovuotvorenie zákazníckych účtov, aby mohli byť kryptomeny distribuované späť zákazníkom.

Zaujímavé je, že tento krok sa netýka spoločnosti Bittrex Global, ktorá bude aj naďalej bežne poskytovať služby zákazníkom mimo USA.

Ďalšie FinTech správy

Český FinTech využíva AI na prevenciu bankových podvodov. Firma Resistant AI dokáže sledovať transakcie v reálnom čase, čo banke umožní zostať agilnou a rýchlo sa prispôsobovať meniacim sa predpisom a internému hodnoteniu rizík. Spoločnosť uvádza, že jej technológia dokáže prijímať obrovské množstvo dát v reálnom čase a spracovať ich v priebehu niekoľkých sekúnd, aby odhalila vzory a anomálie naznačujúce podozrivú aktivitu.

Šéf írskej centrálnej banky nazýva krypto ponzi schémou. Guvernér Gabriel Makhlouf napísal, že zatiaľ čo banka je otvorená potenciálu „krytých tokenov“ – krypto bez krytia je veľmi odlišná ponuka vec a malo by byť tvrdo regulované.

Vyšla aktualizovaná mapa českých FinTechov. Radi by ste boli v obraze, aké finančne technologické firmy pôsobia u našich susedov? Odporúčame sledovať FinTechovú mapu, kde môžete nájsť prehľad FinTechov, ktoré majú české korene.

Najnovšie články

Vaše peniaze môžu urobiť viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané