FinTech review – Príjmy FinTechov dosiahnu 1,36 bilióna eur a ďalšie FinTech novinky

Fintech rastie

Prinášame vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa.👇

Príjmy z FinTech odvetví vzrastú do roku 2030 šesťnásobne na 1,36 bilióna eur

Čo sa stalo:

Nový report spoločností Boston Consulting Group (BCG) a QED Investors uvádzajú, že do roku 2030 vzrastú celosvetové príjmy z odboru finančných technológií z 245 miliárd dolárov (222 miliárd eur) až na 1,5 bilióna dolárov.

Správa tiež uvádza, že FinTechový sektor, ktorý má v súčasnosti na celosvetových tržbách z finančných služieb vo výške 12,5 bilióna dolárov 2 % podiel, vzrastie až na 7 %.

Čo to znamená:

Rok 2022 bol pre FinTechové firmy veľmi ťažký, finančne technologické spoločnosti často stratili aj viac ako polovicu svojej trhovej hodnoty. Podľa spomínaného prieskumu bol tento prepad ale iba krátkodobou korekciou v inak dlhodobo pozitívnej trajektórii.

Ázia a Tichomorie vraj predstihnú USA a stanú sa tak do roku 2030 najväčším svetovým FinTechovým trhom. Tento rast bude ťahaný predovšetkým rozvíjajúcimi sa ekonomikami, ako sú Čína, India a Indonézia, v ktorých žije mnoho ľudí s často žiadnymi skúsenosťami s bankovníctvom, vysoký počet malých a stredných podnikov a rastúci počet technicky zdatných mládeže a strednej triedy.

Ďalšie FinTech správy

Do sporiaceho účtu od Apple vložili ľudia za týždeň 1 miliardu dolárov. V prepočte 910 miliónov eur poslali zákazníci do nového produktu technologického giganta iba týždeň po spustení. Pre verných užívateľov zariadení od Applu môže sporiaci účet ponúknuť nielen zaujímavé zhodnotenie hotovosti, ktoré je momentálne na úrovni 4,15 %, ale aj bezpečný prístav počas krachov amerických bánk z poslednej doby.

Revolut bude po novom pôsobiť v Brazílii. Ide o prvú krajinu Latinskej ameriky, kde tento pôvodne britský FinTech bude ponúkať svoje služby. Firma zákazníkom ponúkne multimenový účet, debetnú kartu, smeny mien a tiež možnosť nakupovať kryptomeny.

Microsoft plánuje spustiť možnosť platieb v Microsoft Teams. Firma na projekte spolupracuje s platformami Stripe, PayPal a GoDaddy. Vďaka novej funkcii budú môcť severoamerické firmy prijímať platby kartou v reálnom čase priamo na platforme Teams pri organizovaní virtuálnych schôdzok, akcií a kurzov.

Najnovšie články

Vaše peniaze môžu urobiť viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané