FinTech Review – Najväčší správca aktív BlackRock podal žiadosť o vytvorenie ETF na Ethereum

Prinášame vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa. 👇

BlackRock požiadal po bitcoinovom ETF aj o ethereový

Čo sa stalo:

Najväčší správca aktív BlackRock s portfóliom v hodnote viac ako 8 biliónov USD vo štvrtok oficiálne požiadal o schválenie burzovne obchodovaného fondu na druhú najväčšiu kryptomenu Ethereum. Nový spotový ETF by sa mal nazývať iShares Ethereum Trust a v prípade, že ho Komisia pre cenné papiere schváli, bude obchodovaný na burze NASDAQ.

Čo to znamená:

V prípade schválenia nového spotového ETF by investori získali prístup k Ethereu, druhej najpopulárnejšej a najväčšej meny, aj bez toho, aby ju priamo vlastnili. Tento krok značí kladný postoj a záujem veľkých správcov majetku nielen k Bitcoinu, ale aj k ďalším kryptomenám. O vytvoreni ETF na Bitcoin požiadala spoločnosť pred 5 mesiacmi.

BlackRock navrhuje premeni trust na spotový ETF, čo znamená, že by priamo vlastnila Ethereum namiesto futures produktov viazaných na krypto token. Zatiaľ čo krypto ETF založené na futures boli už skôr schválené Komisiou pre cenné papiere, regulátor dlhodobo tvrdí, že spotový trh s kryptomenami je náchylný k podvodom a manipulácii.

Ďalšie FinTech novinky

Apple Pay prináša službu bezkontaktných platieb cez iPhone do Veľkej Británie. Užívatelia Apple Pay vo Veľkej Británii môžu teraz využívať novú funkciu, ktorá funguje nad rámec otvoreného bankovníctva a umožňuje im pripojiť karty a zobraziť zostatok na účte priamo v aplikácii Wallet. Užívatelia si tiež môžu na jednom mieste v aplikácii Wallet pohodlne prezrieť údaje o svojom debetnom účte a histórii výdavkov na debetné a kreditné karty, platby, vklady a výbery.

Commerzbank ako prvá banka v Nemecku získala licenciu na úschovu kryptomien. O licenciu banka požiadala v apríli 2022, zatiaľ čo konkurent Deutsche Bank ju nasledoval v júni tohto roku. Cieľom Commerzbank je vytvoriť bezpečnú a spoľahlivú platformu s plným dodržiavaním predpisov na podporu svojich inštitucionálnych klientov poskytovaním úschovy kryptoaktívnych aktivít na základe blockchainu.

Revolut patrí medzi najcennejšie startupy sveta. Britská online banková spoločnosť Revolut je podľa výskumnej organizácie CBI Insights šiestym najcennejším súkromným startupom na svete. Jeho hodnota predstavuje 33 miliárd USD a zároveň je jediným európskym zástupcom v prvej dvadsiatke.

Najnovšie články

Vaše peniaze majú na viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané