Vyhľadať
Close this search box.

Novinka na Portu: Pridajte si do svojej stratégie české akcie

[:sk]Graf portfólia z českých akcií[:]

Pre našich investorov sme si pripravili predčasný vianočný darček. V rámci stratégií je teraz možné investovať do najväčších akcií pražskej burzy ako sú ČEZ, Komerční banka, Colt a ďalšie. Pod stromček sa ale zmestili aj nové zahraničné akcie ako Berkshire Hathaway či Porsche.

Frakcie na pražskej burze? Jedine s Portu

Ako vôbec prvá investičná platforma na Slovensku (ale aj vo svete) spúšťame frakčné obchodovanie s akciami českých spoločností. V ponuke inštrumentov pribudli akcie spoločností ČEZ, Erste Bank, Komerční banka, Moneta Money Bank, Colt a Kofola.

Stratégie na Portu tak ponúkajú jasnú výhodu oproti klasickým brokerom, u ktorých je nutné nakúpiť vždy celú akciu. S Portu je možné investovať už od 20 eur, pokojne do desiatok inštrumentov. Stačí si zvoliť ETF a akcie, z ktorých si chcete zložiť svoju stratégiu a zaslať vklad. O samotný nákup alebo napríklad voliteľné menové zaistenie a všetko ostatné sa postaráme my. Našim investorom vďaka tomu zostáva čas na to, čo je skutočne dôležité.

Tematická stratégia: Pražská špička

Spolu s rozšírením našej ponuky predstavujeme novú tematickú stratégiu Pražská špička. S touto stratégiou môžete investovať do výberu tých najväčších spoločností z pražskej burzy. Stratégia je sektorovo zameraná na bankovníctvo (61 %) a energetický priemysel (27 %). Zostávajúca časť pripadá českej zbrojnej spoločnosti Colt (6 %) a československému výrobcovi nápojov Kofola (4 %).

Zloženie stratégie Pražská špička

Veštec z Omahy a rodák z Vratislavíc

Ponuku akcií rozširujeme aj o 4 zahraničné tituly. Medzi novinky patrí žiadaný holding Berkshire Hathaway úspešného investora Warrena Buffeta, automobilka Porsche, ktorej základy položil český rodák Ferdinand Porsche, farmaceutický gigant Merck a NextEra Energy, najväčší výrobca solárnej elektriny na svete.

V ďalších článkoch sa môžete tešiť na podrobné predstavenie jednotlivých spoločností, ktoré máme v ponuke v rámci Portu Stratégií.[:]

Najnovšie články

Vaše peniaze majú na viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané