Vyhľadať
Close this search box.

Nové na Portu: Pravidelné prevody 

Pravidelne prevody z penazenky do Portfolii Portu

V Portu nám záleží na tom, aby sme pre vás boli tým najlepším investičným partnerom. S nami môžete zhodnocovať hotovosť v krátkodobej Investičnej rezerve, ale môžete svoje peniaze investovať aj dlhodobejšie – buď do nami spravovaných portfólií na mieru, alebo do vlastných stratégií, ktoré si sami vytvoríte a spravujete. 

Mnohí naši investori využívajú dlhodobé aj krátkodobé investičné produkty. Často chcú tiež postupne presúvať peniaze z jednej investície do druhej. Práve na to Portu reaguje zavedením novej funkcie – pravidelných prevodov. 

Odteraz si môžete nastaviť pravidelný prevod peňazí z Peňaženky alebo Investičnej rezervy do iných investícií a ešte efektívnejšie tak spravovať svoje zhodnocované financie. Rovnako jednoducho môžete previesť prostriedky aj na detské účty. 

Prehľad a nastavenie pravidelných prevodov

Ako fungujú pravidelné prevody v Portu? 

Pravidelné prevody môžete jednoducho nastaviť po prihlásení do webovej aplikácie v časti Transakcie a peniaze. Pre vytvorenie stačí zadať odkiaľ, koľko a kam chcete prevádzať. Prevod môže byť platný neobmedzene dlho alebo môžete nastaviť dátum ukončenia platnosti. Prevod finančných prostriedkov sa uskutoční počas prvého obchodného dňa podľa vami zvolenej frekvencie. V prípade, že v Investičnej rezerve alebo v Peňaženke nemáte dostatok prostriedkov, prevod sa v tomto období vynechá. Zadaný pravidelný prevod môžete kedykoľvek jednoducho zmeniť alebo vymazať. 

Prečo si založiť pravidelný prevod? 

Pokiaľ máte v Investičnej rezerve väčšiu sumu peňazí, majte sa na pozore. Zhodnocovanie úročených peňažných prostriedkov, ktoré tvoria väčšinu Investičnej rezervy, je naviazané na výšku úrokových sadzieb v ekonomike. Pripravované zníženie úrokových sadzieb Európskou centrálnou bankou sa v budúcnosti negatívne prejaví aj na úročení hotovosti v Investičnej rezerve. 

Keď sadzby v ekonomike klesajú, investori zvyčajne hľadajú iné spôsoby zhodnotenia svojich peňazí a presúvajú ich do rizikovejších nástrojov, ako sú akcie a dlhopisy. To vytvára tlak na ich ceny, ktoré skôr či neskôr začnú rásť. Čakať na pokles sadzieb a držať viac peňazí v úročenej hotovosti sa preto nemusí vyplatiť. Na výhodný presun môže byť potom už neskoro. 

Vďaka pravidelným prevodom sa môžete tejto situácii pohodlne prispôsobiť a začať postupne a včas presúvať svoje peniaze z investičnej rezervy do dlhodobejších investícií s potenciálne vyšším výnosom. 

Peniaze, ktoré čakajú na investovanie vo vašej Peňaženke, môžete tiež jednoducho investovať a využiť tzv. efekt priemerovania nákupných cien. Viac informácií o výhodách pravidelného investovania nájdete tu


  • Článok nie je investičným odporúčaním
  • Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  • Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosiahnutie výnosov z investície na kapitálových trhoch
  • Nie ste si istí, aký rizikový profil je pre vás vhodný alebo či je pre vás vhodné napríklad tematické investovanie? Vyplňte si náš investičný dotazník a my vám poradíme.

Najnovšie články

Vaše peniaze majú na viac

Nechajte vaše peniaze pracovať efektívne. Investujte do najúspešnejších firiem, moderne a pohodlne.

Odporúčané